Úprava fotografie v Photoshopu

27.07.2023

Protože na Instagramu dostávám různé dotazy ohledně úpravy fotografií v Photoshopu, tak jsem si dovolil vytvořit krátké video, kde vám ukážu v rychlosti jak fotku upravuji já, třeba vám to v něčem pomůže. Jsem samouk, takže to používám tak jak mi to vyhovuje. :-D  Je dost možné že některé nástroje používám trochu jinak než ostatní ale s výsledkem jsem vždy spokojený :-) 

Ve videu uvidíte frekvenci separace, používám akci od Edit Bízové, která je super. Jednoduché nastavení akce určitě najdete na jejím youtube kanále. Na začátku videa na fotku vložím preset, ten si musíte nastavit podle toho jak vám vyhovují barvy a to máme samozřejmě každý trochu jinak. Dodge a Burn a výsledné zabarvení fotografie. Je to pouze v rychlosti upravená fotografie jednoduchým způsobem, tak abych vám trochu přiblížil jak v Photoshopu jednoduše upravit fotku. Akcí používám mnohem víc ale to si ukážeme až v dalším videu, když vás tohle bude bavit a bude o to zájem. :-) 

Jestli budete mít dotaz k videu, nebo úpravě fotek, budu rád, když mi napíšete. 

Celé video bez cenzury jsem nahrál na HeroHero a nebo ho můžete najít i na mém Patreonu

Na Patreonu  přikládám ke stažení i Raw, tak si můžete fotku zkusit upravit a výsledné fotky mi můžete zaslat e-mailem, věřím že se vám fotky povedou a video vám pomůže v zlepšení úpravy vašich fotografií.