Co Vás zajímá

Jak se na focení objednat

Na focení se lze objednat e-mailem; přes sociální sítě, či telefonicky každý den

Kde bude focení probíhat

Nemám vlastní ateliér, takže focení probíhá venku, nebo třeba u vás doma ale je možné zajistit vypůjčení ateliéru za příplatek. Lokalitu se snažím vybrat tak, abychom z ní mohli vytěžit co nejvíce bez zbytečného přecházení. Pokud máte oblíbenou lokalitu, která bude vyhovovat podmínkám, můžeme se sejít i tam.

Jak dlouho bude focení trvat

Nemám nastavený max. limit pro focení. Fotím do té doby, dokud Vás nebo vaše děti přestane focení bavit. Obvykle se focení pohybuje okolo hodiny, ale je to velmi individuální - závisí také na počasí nebo vaší náladě.

Co se děje po focení

Po focení se rovnou na místě můžeme domluvit a udělat výběr fotek, jinak posílám náhledy přes náhledovky.cz. Vámi vybrané fotografie já následně upravím a nejpozději do dvou týdnů odešlu na e-mail odkaz pomocí uschovny.cz na stažení nebo vytvořím zaheslovanou galerii pomocí zonerama. 

Neupravené fotografie, nejsou možné poskytnout!!! 

Pokud se jedná o focení formou TFP vybíráš 5 fotografií zbytek vybírám  já.   

Jaký je tedy princip TFP?

Na focení formou TFP je vynikající, že zde nehrají roli peníze a čas. Stejně jako se člověk nenaučí přes noc výborně malovat a hrát na hudební nástroj jako Mozart, nestane se z obyčejné holky mávnutím kouzelného proutku modelka a z nadšeného cvakálka profesionální fotograf. Proto je nutné, aby se všichni začínající fotografové a začínající modelky (a modelové) vzájemně obohatili výměnou zkušeností. 

Znamená to, že se modelka/model předvede před objektivem fotografa, zatímco ten si může trénovat svoje fotografické dovednosti. Za odměnu modelka/model dostane fotky. Formou TFP se tedy fotograf a modelka vzájemně obohatí zkušenostmi a doplní si také svá portfolia. Oba do společného focení investují svůj čas, nikoliv peníze. Mohou však vzniknout náklady spojené s pronájmem ateliéru, na jejichž úhradě je třeba se individuálně dohodnout.

 Na focení formou TFP se modelky mohou vyřádit, experimentovat v pózování a zkoušet různé výrazy. Fotomodeling formou TFP se může stát skvělým odreagováním a koníčkem. 

Kolik fotek dostanu? 

Odesílám cca 10 fotek v elektronické podobě  (podle balíčku co si vyberete) pořízených z jednoho hodinového focení. Může se ale stát že se k albu vrátím a padnou mi do oka další fotografie, které upravím a ty samozřejmě dostáváte také. (zdarma)

Jak je to s platbou


Platba na můj účet : 2827411018/3030

IBAN : CZ5830300000002827411018 

 ( BIC kód : AIRACZPP)

Jak se mám na focení obléknout

Oblečení hraje velmi důležitou roli při focení. Nejsem sice žádný odborník přes módu , ale pokud Vám mohu poradit, oblékněte se tak, abyste se cítili pohodlně, aby Vás oblečení neškrtilo, nekousalo - na fotkách je vaše pohodlí velmi znát.

Ohledně barev se snažte vyvarovat nápisům, značkám, neonovým barvám. Volte spíše neutrální, jednoduché barvy. V případě, že se fotíte s někým dalším, zkuste dohlédnout na to, aby Vaše oblečení ladilo barevně k sobě. 

Doporučuji si vzít několik variant oblečení, aby náš výběr byl co nejpestřejší a našli jsme společně tu nejvhodnější kombinaci na focení.

Glamour: Pokud chcete fotografie ve stylu glamour i to má své pravidla : spodní prádlo v kompletech (stejná podprsenka a kalhotky), košilky apod., velmi dobře vypadají jednoduché např. béžové, černé, bílé prádlo

V případě nemoci, či špatného počasí

Pokud máme domluvený termín focení, na které se nemůžete dostat z osobních důvodu, či nemoci, oznamte mi to prosím nejpozději 24h před termínem. Společně vymyslíme jiný termín.

Kdy obdržíte hotové fotografie

Snažím se fotografie nejpozději do dvou týdnů od platby upravit a poslat. O aktuálním stavu Vašich fotografií Vás vždy budu informovat. Tisk fotografií je pouze na domluvě a není zahrnut v ceně.