Glamour focení, Boudoir styl i Akt

22.03.2024Glamour, Boudoir nebo Akt? To není důležité. Hlavní je chuť a odhodlání získat své krásné fotky. 

Chcete mít krásné fotky? Uvažujete o tom už delší dobu? Vaše kamarádka už u fotografa/ky byla? V tom případě si vás tahle zkušenost volá. A věřte mi, že to nejtěžší na celém procesu, je objednat se. Udělat si v diáři místo jen pro sebe. 

  • Více o boudoir stylu

Boudoir styl ve focení je specifickým způsobem zachycení ženskosti a elegance. Tyto fotografie mají za cíl oslavovat krásu a intimitu ženy prostřednictvím smyslných snímků, často ve spodním prádle nebo jemných oděvech. Boudoir fotografie zachycují ženské tvary a líčí ženu v intimních momentech, přičemž se často zaměřují na pohledy, gesta a atmosféru. Tyto snímky jsou plné tajemství, náznaků a kouzelné ženské energie, která vychází z důvěry a sebedůvěry ženy. Boudoir styl tak poskytuje možnost vyjádřit sebe sama a svou krásu prostřednictvím uměleckého a intimního zážitku. 

  • Více o glamour stylu

Glamour styl ve focení je elegantní a sofistikovaný způsob zachycení krásy a přitažlivosti ženy. Tyto fotografie se zaměřují na zdůraznění šarmu, elegance a sebevědomí portrétované ženy. Vyznačují se barevnými a živými snímky, které často zahrnují dokonalý make-up, úpravu vlasů a nádherné šperky. Glamour fotografie často zdůrazňují půvabný výraz a sebevědomý pohled portrétované ženy, čímž jí umožňují zářit na každém snímku. Retuše v glamour stylu mohou být intenzivnější, aby se dosáhlo dokonalého vzhledu pleti a zdůraznění všech krásných detailů. Cílem glamour stylu ve focení je vytvořit svůdné a nevšedně krásné fotografie, které podtrhují jedinečnou osobnost a přitažlivost každé ženy.

  • Dopřejte si profi focení

Váháte, jestli jít do spodního prádla, nebo si dopřát "jen" krásný zářivý portrét? Osobně si myslím, že když už se žena odhodlá objednat se na focení, není prioritou, vybrat si jeden ze stylů. Prostě přibalte krásné spodní prádlo s sebou a moc nad tím nepřemýšlejte. :-) Vždy je možné nafotit boudoir, portrét i glamour styl. A kdo ví, třeba i nějaký akt.

Styly fotek i pózy se různě prolínají, něco vám půjde lépe a něco hůře. Než se vypravíte na focení, je dobré stáhnout si pár fotek jako vzor. Ukážete je před focením, jako inspiraci. Vyberete si fotky z galerie, které vás nejvíce oslovily.

  • Retuše fotek vás potěší

Nemusíte mít perfektní postavu a tvář, nemusíte umět pózovat. Občas se před focením objeví pupínek, opar, modřina, vyrážka. Tím se nestresujte. Žijeme v době digitálních retuší a po dohodě si můžete nechat zaretušovat téměř cokoliv. Například i jizvu nebo tetování. 

Fotografie, které na nás shlížejí s billboardů, a které vídáme v módních časopisech, jsou focené s profesionálními modelkami. A přesto se každá fotka retušuje několik hodin, než jde do tisku.

I já provádím retuše a myslím si, že retuše by neměly být na první pohled znát, žena si musí zůstat podobná. Nicméně uvidíte, že drobné "opravy" vás na finální fotografii mile potěší.

  • Akty

Akt je styl ve focení, který se zaměřuje na zachycení lidského těla v jeho přirozené podobě, obvykle bez oblečení nebo s minimálním oděvem. Cílem aktu je zvýraznit krásu a formu lidského těla, přičemž se často využívají různé pózy a světelné efekty k vytvoření esteticky příjemných a uměleckých snímků. Fotografie v tomto stylu mohou být buď umělecké a abstraktní, nebo více realistické. Aktové fotografie mohou být považovány za odvážné a intimní, ale také mají potenciál být krásným vyjádřením lidského těla a jeho jedinečnosti. 


  • Všechny skvělé věci v životě ,většinou vznikají až po vystoupení z komfortní zóny

Při společném tvůrčím procesu focení se mi často stává, že se mi ženy svěří se svými strachy a obavami. Pořízení vlastních fotek berou jako vystoupení ze své komfortní zóny, nevěří v dobrý výsledek. A nebo věří v mé schopnosti, ale zároveň nevěří, že to půjde zrovna s nimi. Takový postoj musíme určitě postupně společně odbourat.

Spolupráce s fotografem není nutné zlo, je to příjemná radostná událost. Nevšední zážitek. A tak se k tomu snažte přistupovat. Zkusit se má přeci v životě všechno. Tak nad tím tolik nepřemýšlejte. Věřím, že i Vy si nakonec focení užijete. A Vy mi zase zkuste věřit, že výsledné fotky budou stát za to. Pojďte si udělat radost. Některé z mých zákaznic si focení natolik oblíbí, že se odhodlají přijít opakovaně. Například příště vezmou na focení svou kamarádku nebo dospívající dceru, nebo přesvědčí dokonce i svého manžela. Takový obrat v uvažování mi dělá opravdu radost. Těším se, až vytvořím krásné fotky i Vám.


  • Objeví se mé fotky někde?

Povolení ke zveřejnění fotografií bývá citlivé téma především u fotek ve spodním prádle. Jsou to velice osobní sety fotografií. A záleží na Vašem přístupu k fotkám, a k sobě samé. Plánujete fotkami potěšit jen oči vašeho muže? Potom souhlas k použití fotek nedávejte. Plánujete se s fotkami pochlubit na sociálních sítích, ukázat je kamarádkám, udělat radost sama sobě a sdílení fotek vám nevadí? Jako fotografa mě samozřejmě potěší, sdílet aktuální fotky, které u mě vznikají. A jako vy jste si mě vybrala podle portfolia fotek jiných žen, i dalším budoucím ženám dodáte odvahu tím, že uvidí nové fotky ode mě. 


Každopádně to, jestli se Vaše fotky objeví v mém portfoliu, záleží POUZE na Vás